Wakacje to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności, oprócz zajęć na terenie szkoły Pozytywne Wakacje będą wzbogacone wyjazdami do parków rozrywki.

Turnus I – Nowa Holandia w Elblągu

W Rodzinnym Parku Rozrywki „Nowa Holandia” znajdują się sala z labiryntem, przeszkodami i zjeżdżalnią poprowadzoną wprost do basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami. Trampoliny oraz poducha do skakania, sześciometrowy tunel z efektami. Mini zoo oraz zjeżdżalnia – lew gigant. Kopalnia złota, ptaszarnia, osada Wikingów, dwór króla Artura i wyspa potworów.                

Turnus II – Park Ewolucji w Sławutówku

Dwie egipskie nowości w Parku Ewolucji. Piramida Cheopsa – wejście do niej to niesamowita przygoda w siedmiu wymiarach. Obraz 3D, hologramy, mapping, ruchoma podłoga, mumia, pająki. Zbiór starożytności w Muzeum Egipskim, w kinie prehistorycznym – Arnold – wygadany dinozaur i dzieje powstania naszej planety. Wirtualny rejs w niezapomnianą podróż batyskafem. Dzięki nowoczesnej technologii można zobaczyć dno oceanu sprzed 200 milionów lat z największymi wymarłymi gatunkami prehistorycznych zwierząt morskich. Replika sławetnego Stonehenge oraz wystawa ewolucji człowieka. Sceny z życia człowieka pierwotnego, polowanie na mamuty i walka o ogień. Przejażdżka pojazdem Flintstonów. Ścieżka dinozaurów z makietami w naturalnych rozmiarach. Plac zabaw.

Turnus III – Dinopark i Dragon Park w Malborku

Około czterdziestu ruchomych i wydających dźwięki dinozaurów oraz smoków. Wszystkie można zobaczyć i usłyszeć podczas spaceru ścieżką edukacyjną. Park to również mini zoo z kangurami, alpakami, danielami, kozami, strusiami oraz muflonami, plac zabaw, sklep z pamiątkami, galeria skamielin, minerałów oraz bursztynu. W cenie biletu przejście trasą parku linowego oraz kino 5D. Atrakcje w parku: laserowy tor przeszkód, dmuchańce, chatka Baby Jagi, domek z piernika, wioska Flinstone’ów oraz trzymetrowy ludzik Lego.

Założenia organizacyjne oraz warunki pobytu uczestników półkolonii są zgodne z wytycznymi opracowanymi przez MEN, MZ i GIS.

Program Pozytywnych Wakacji spełnia cele sportowo-rekreacyjne, edukacyjne i społeczno-wychowawcze. Wspólne zajęcia tematyczne, gry i zabawy różnego typu, wzbogacają życie dziecka i wszechstronnie wpływają na rozwój jego osobowości. Wyrabiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także rozwijają umysł i wzbogacają wiedzę.

W ramach Pozytywnych Wakacji proponujemy:

– profesjonalną opiekę w godzinach 7:30 – 16:30

– każdego dnia (wyłączając środę – wyjazd do parku rozrywki) cztery 90 minutowe zajęcia tematyczne:

  • „Patyki, dwa kije, kto nie liczy ten kryje – matematyczne wyzwania”,
  • „Odkrywanie i poznawanie świata przez twórcze eksperymentowanie”, 
  • „W zdrowym ciele zdrowy duch” w tym dwa bloki sportowe na pływalni, 
  • „Historyczna podróż w czasie w poszukiwaniu skarbów”.

– zestaw obiadowy (zupa + danie główne + deser) w godzinach 11:30-12:00

– przekąska (np. tost z serem i szynką, hot-dog, zapiekana) w godzinach 15:30-16:00

Chcesz by Twoje dziecko skorzystało z Pozytywnych Wakacji

– wypełnij Kartę kwalifikacyjną uczestnika

– dostarcz do 08 czerwca do godziny 13:00 do szkoły wypełnioną Kartę kwalifikacyjną (osobiście w godzinach pracy sekretariatu lub do skrzynki podawczej przy wejściu głównym do szkoły w godzinach pracy recepcji szkolnej). Z uwagi na konieczność zgłoszenia wypoczynku do PKO termin jest ostateczny.

– do Karty kwalifikacyjnej dołącz potwierdzenie uiszczenia opłaty (paragon, potwierdzenie przelewu)  400 zł, która pokrywa koszt wizyty w parku rozrywki oraz wyżywienie. Opłatę można dokonać gotówkowo lub bezgotówkowo (kartą, blikiem) w sekretariacie szkoły albo zlecić przelew na konto bankowe.

Regulamin Półkolonii w PSP

Nr 23 1090 1102 0000 0001 2323 5376 rachunku do wpłat za pośrednictwem przelewu bankowego Santander Bank Polska S.A. Właściciel – Pozytywne Inicjatywy – Edukacja sp. z o.o.